Zadzwoń 505 131 352

CBOS: połowa Polaków popiera rozwój Odnawialnych Źródeł Energii

17 marca 2016

Połowa Polaków zdecydowanie opowiada się za polityką energetyczną skupiającą się na rozwoju odnawialnych źródeł energii – wynika z badania CBOS. Zaledwie 5 proc. badanych uważa, że powinniśmy postawić na źródła nieodnawialne.

Odnosząc się do strategii, jaką Polska powinna przyjąć na nadchodzące 15 lat w zakresie rozwoju elektroenergetyki, aż 89 proc. badanych podziela pogląd (z czego ponad połowa zdecydowany), że w tym czasie konieczny jest znaczący wzrost produkcji energii elektrycznej z OZE. Pomysłowi oparcia polskiej elektroenergetyki na węglu kamiennym i brunatnym sprzeciwia się niespełna jedna trzecia badanych.

W porównaniu do wyników badania ze stycznia 2015 r. o 8 punktów procentowych zwiększyło się poparcie dla nastawienia polityki energetycznej na źródła odnawialne.

Inne aktualności

Dotacje do fotowoltaiki w gminie Świecie

23.02.2020 – Gmina Świecie planuje pozyskać finansowanie na wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych. Dofinansowaniu mają podlegać mikroinstalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła.

Wizyta portalu trojmiasto.pl w Baltic-Energy

11.02.2020 Przed kilkoma dniami mieliśmy przyjemność gościć u siebie przedstawicieli portalu trojmiasto.pl.

Dotacje do fotowoltaiki dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

31.01.2020 – NFOŚiGW uruchamia program Słoneczne Dachy zakładający przyznawanie spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym niskooprocentowanych pożyczek na instalacje fotowoltaiczne.

Dotacje do fotowoltaiki w 2020 roku – programy Mój Prąd oraz Czyste Powietrze

26.01.2020 – Mój Prąd i Czyste powietrze to programy wspierające domową fotowoltaikę, których jednak nie można łączyć. Ile wniosków o dofinansowanie fotowoltaiki złożono dotychczas i ile pozostało jeszcze pieniędzy do rozdysponowanie