Zadzwoń 505 131 352

CBOS: połowa Polaków popiera rozwój Odnawialnych Źródeł Energii

17 marca 2016

Połowa Polaków zdecydowanie opowiada się za polityką energetyczną skupiającą się na rozwoju odnawialnych źródeł energii – wynika z badania CBOS. Zaledwie 5 proc. badanych uważa, że powinniśmy postawić na źródła nieodnawialne.

Odnosząc się do strategii, jaką Polska powinna przyjąć na nadchodzące 15 lat w zakresie rozwoju elektroenergetyki, aż 89 proc. badanych podziela pogląd (z czego ponad połowa zdecydowany), że w tym czasie konieczny jest znaczący wzrost produkcji energii elektrycznej z OZE. Pomysłowi oparcia polskiej elektroenergetyki na węglu kamiennym i brunatnym sprzeciwia się niespełna jedna trzecia badanych.

W porównaniu do wyników badania ze stycznia 2015 r. o 8 punktów procentowych zwiększyło się poparcie dla nastawienia polityki energetycznej na źródła odnawialne.

Inne aktualności

Mój prąd – 5.000 zł dotacji do instalacji fotowoltaicznej

7.08.2019 – W ramach programu „Mój prąd” osoby fizyczne mają otrzymać dotacje w wysokości do 50% wartości instalacji fotowoltaicznej, nie więcej jednak niż 5.000 zł. Program obejmie instalacje o mocach od 2 do 10 kW.

Dotacje do fotowoltaiki i innych OZE w gminie Kamionka

26.06.2019 – Gmina Kamionka ogłasza nabór chętnych do programu „Czysta energia w gminie Kamionka”. Program ma na celu pozyskania dotacji do montażu instalacji odnawialnych źródeł energii.

Dotacje do fotowoltaiki w gminie Dębowa Kłoda

24.06.2019 – Gmina Dębowa Kłoda planuje pozyskać dofinansowanie do zakupu i montażu odnawialnych źródeł energii: instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, oraz kotłów na biomasę.

Dotacje do instalacji fotowoltaicznych w gminie Wohyń

23.06.2019 – W Wohyniu, woj. lubelskie, odbędzie się spotkanie na temat możliwości pozyskania dotacji do zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych.