Zadzwoń 505 131 352

Dofinansowanie do OZE dla firm w województwie pomorskim

28 grudnia 2018

Pomorski Fundusz Pożyczkowy pozyskał dofinansowanie w wysokości 60 milionów złotych na na wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Środki będą udzielane w formie Pożyczki OZE.

O Pożyczkę OZE starać mogą się przedsiębiorstwa chcące wybudować na terenie województwa pomorskiego instalacje, w tym mikroinstalacje fotowoltaiczne.

Maksymalna wartość Pożyczki OZE to 15 mln zł z okresem finansowania do 15 lat. Oprocentowanie pożyczki OZE od 0,25% w skali roku, bez prowizji. Preferowane będą przedsięwzięcia wpisujące się w gminne dokumenty z zakresu gospodarki niskoemisyjnej oraz zaopatrzenia w energię, przedsięwzięcia wykorzystujące innowacyjne rozwiązania w zakresie zastosowanych urządzeń i systemów oraz przedsięwzięcia zapewniające największy efekt ekologiczny w stosunku do nakładów finansowych. Pożyczka OZE dostępna będzie pod koniec I kwartału 2019 roku.

Inne aktualności

Dotacje do paneli fotowoltaicznych w gminie Słupsk

29.01.2019 – W gminie Słupsk będzie można uzyskać dotacje do odnawialnych źródeł energii w ramach programu „Instalacje OZE w Gminie Słupsk”. Wnioski o dotacje można składać od 1 lutego. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Ulga podatkowa na instalacje fotowoltaiczne w 2019 roku

24.01.2019 – Od stycznia br. weszło w życie nowe rozporządzenie zakładające wprowadzenie ulgi podatkowej na zakup materiałów, urządzeń i usług związanych z termomodernizacją w tym instalacji fotowoltaicznych. Dzięki temu od 2019 roku wydatki poniesione na montaż ogniw fotowoltaicznych będzie można odliczyć od podstawy opodatkowania.

Dotacje do fotowoltaiki w gminie Nowa Ruda

21.12.2018 – Gmina Nowa Ruda planuje pozyskać dofinansowanie do wymiany pieców opalanych paliwem stałym. W ramach projektu przewiduje się dotacje do montażu instalacji fotowoltaicznych.

Dotacje do fotowoltaiki w zachodniopomorskim

7.12.2018 – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Szczecinie wznowił program naboru wniosków dla mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, w ramach którego będzie można uzyskać dotacje do zakupu odnawialnych źródeł energii w tym instalacji fotowoltaicznych.