Zadzwoń 505 131 352

Dotacje do fotowoltaiki w gminie Nowa Ruda

21 grudnia 2018

Gmina Nowa Ruda, woj. dolnośląskie, planuje pozyskać dofinansowanie do wymiany pieców opalanych paliwem stałym na bardziej nowoczesne źródła ogrzewania. Gmina przygotowuje obecnie wniosek o dotację ze środków Unii Europejskiej.

W ramach projektu przewiduje się dotacje do montażu instalacji fotowoltaicznych.

Maksymalna wysokość dotacji dla budynku jednorodzinnego ma wynieść 25 tys zł, natomiast dla mieszkania w budynku wielorodzinnym 10 tys zł.

Obecnie mieszkańcy gminy mogą zgłaszać deklaracje udziału w projekcie. Termin składania deklaracji upływa 31 grudnia 2018.

Więcej informacji na stronie www gminy Nowa Ruda.

 

 

Inne aktualności

Dotacje do paneli fotowoltaicznych w gminie Słupsk

29.01.2019 – W gminie Słupsk będzie można uzyskać dotacje do odnawialnych źródeł energii w ramach programu „Instalacje OZE w Gminie Słupsk”. Wnioski o dotacje można składać od 1 lutego. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Ulga podatkowa na instalacje fotowoltaiczne w 2019 roku

24.01.2019 – Od stycznia br. weszło w życie nowe rozporządzenie zakładające wprowadzenie ulgi podatkowej na zakup materiałów, urządzeń i usług związanych z termomodernizacją w tym instalacji fotowoltaicznych. Dzięki temu od 2019 roku wydatki poniesione na montaż ogniw fotowoltaicznych będzie można odliczyć od podstawy opodatkowania.

Dofinansowanie do OZE dla firm w województwie pomorskim

28.12.2018 – Pomorski Fundusz Pożyczkowy pozyskał dofinansowanie w wysokości 60 milionów złotych na na wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Dotacje do fotowoltaiki w zachodniopomorskim

7.12.2018 – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Szczecinie wznowił program naboru wniosków dla mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, w ramach którego będzie można uzyskać dotacje do zakupu odnawialnych źródeł energii w tym instalacji fotowoltaicznych.