Zadzwoń 505 131 352

Dotacje do fotowoltaiki w gminach Lipusz i Nowa Karczma

29 listopada 2018

W gminach Lipusz i Nowa Karczma w woj. pomorskim, uruchomiony został dodatkowy nabór wniosków o dofinansowanie w ramach projektu „Budowa odnawialnych źródeł energii w gminie Lipusz i gminie Nowa Karczma” w ramach którego mieszkańcy będą mogli uzyskać dotacje do montażu paneli fotowoltaicznych.

O dotacje na fotowoltaikę mogą się ubiegać mieszkańcy obu gmin którzy złożą kompletny wniosek bez braków formalnych oraz spełniają wymogi zawarte w regulaminie naboru uzupełniającego, tzn:

– dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych obejmuje budynki które zostały oddane do użytku i zamieszkałe do 30.06.2017r,

– wkład własny, który wynosi 15% kosztów netto instalacji fotowoltaicznej plus podatek VAT, wpłacony zostanie w dwóch ratach, z czego pierwsza rata wynosząca 1000 zł zostanie wpłacona w ciągu 14 dni od podpisania umowy, druga rata zostanie wpłacona w terminie 14 dni od dnia wyrażenia przez wykonawcę gotowości do podjęcia montażu paneli fotowoltaicznych,

– szacunkowa wartość instalacji nie może przekroczyć kwoty 20 tysięcy złotych.

Wnioski o dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej można składać w urzędzie gminy do 14 grudnia 2018 roku.

Ankiety oraz deklaracje mieszkańców o dofinansowanie będą rozpatrywane według kolejności ich składania i umieszczane na liście podstawowej uczestników projektu.

Osoby, które złożą ankietę oraz deklarację o dotacje na fotowoltaikę po uzupełnieniu listy podstawowej zostaną pisane na listę rezerwową.

Więcej informacji na stronie www gminy Nowa Karczma

 

 

Inne aktualności

Dotacje do paneli fotowoltaicznych w gminie Słupsk

29.01.2019 – W gminie Słupsk będzie można uzyskać dotacje do odnawialnych źródeł energii w ramach programu „Instalacje OZE w Gminie Słupsk”. Wnioski o dotacje można składać od 1 lutego. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Ulga podatkowa na instalacje fotowoltaiczne w 2019 roku

24.01.2019 – Od stycznia br. weszło w życie nowe rozporządzenie zakładające wprowadzenie ulgi podatkowej na zakup materiałów, urządzeń i usług związanych z termomodernizacją w tym instalacji fotowoltaicznych. Dzięki temu od 2019 roku wydatki poniesione na montaż ogniw fotowoltaicznych będzie można odliczyć od podstawy opodatkowania.

Dofinansowanie do OZE dla firm w województwie pomorskim

28.12.2018 – Pomorski Fundusz Pożyczkowy pozyskał dofinansowanie w wysokości 60 milionów złotych na na wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Dotacje do fotowoltaiki w gminie Nowa Ruda

21.12.2018 – Gmina Nowa Ruda planuje pozyskać dofinansowanie do wymiany pieców opalanych paliwem stałym. W ramach projektu przewiduje się dotacje do montażu instalacji fotowoltaicznych.