Zadzwoń 505 131 352

Dotacje do fotowoltaiki w gminach Lipusz i Nowa Karczma

29 listopada 2018

W gminach Lipusz i Nowa Karczma w woj. pomorskim, uruchomiony został dodatkowy nabór wniosków o dofinansowanie w ramach projektu „Budowa odnawialnych źródeł energii w gminie Lipusz i gminie Nowa Karczma” w ramach którego mieszkańcy będą mogli uzyskać dotacje do montażu paneli fotowoltaicznych.

O dotacje na fotowoltaikę mogą się ubiegać mieszkańcy obu gmin którzy złożą kompletny wniosek bez braków formalnych oraz spełniają wymogi zawarte w regulaminie naboru uzupełniającego, tzn:

– dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych obejmuje budynki które zostały oddane do użytku i zamieszkałe do 30.06.2017r,

– wkład własny, który wynosi 15% kosztów netto instalacji fotowoltaicznej plus podatek VAT, wpłacony zostanie w dwóch ratach, z czego pierwsza rata wynosząca 1000 zł zostanie wpłacona w ciągu 14 dni od podpisania umowy, druga rata zostanie wpłacona w terminie 14 dni od dnia wyrażenia przez wykonawcę gotowości do podjęcia montażu paneli fotowoltaicznych,

– szacunkowa wartość instalacji nie może przekroczyć kwoty 20 tysięcy złotych.

Wnioski o dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej można składać w urzędzie gminy do 14 grudnia 2018 roku.

Ankiety oraz deklaracje mieszkańców o dofinansowanie będą rozpatrywane według kolejności ich składania i umieszczane na liście podstawowej uczestników projektu.

Osoby, które złożą ankietę oraz deklarację o dotacje na fotowoltaikę po uzupełnieniu listy podstawowej zostaną pisane na listę rezerwową.

Więcej informacji na stronie www gminy Nowa Karczma

 

 

Inne aktualności

Dotacje do fotowoltaiki w gminie Świecie

23.02.2020 – Gmina Świecie planuje pozyskać finansowanie na wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych. Dofinansowaniu mają podlegać mikroinstalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła.

Wizyta portalu trojmiasto.pl w Baltic-Energy

11.02.2020 Przed kilkoma dniami mieliśmy przyjemność gościć u siebie przedstawicieli portalu trojmiasto.pl.

Dotacje do fotowoltaiki dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

31.01.2020 – NFOŚiGW uruchamia program Słoneczne Dachy zakładający przyznawanie spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym niskooprocentowanych pożyczek na instalacje fotowoltaiczne.

Dotacje do fotowoltaiki w 2020 roku – programy Mój Prąd oraz Czyste Powietrze

26.01.2020 – Mój Prąd i Czyste powietrze to programy wspierające domową fotowoltaikę, których jednak nie można łączyć. Ile wniosków o dofinansowanie fotowoltaiki złożono dotychczas i ile pozostało jeszcze pieniędzy do rozdysponowanie