Zadzwoń 505 131 352

Dotacje do fotowoltaiki w gminie Świecie

23 lutego 2020

Gmina Świecie planuje pozyskać finansowanie na wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych. Dofinansowaniu mają podlegać m. in.:

– mikroinstalacje fotowoltaiczne,
– pompy ciepła.

Dotacja ma wynieść 50% kosztów netto inwestycji plus podatek VAT (osiem procent).

Osoby zainteresowane pozyskaniem dofinansowania do paneli fotowoltaicznych powinny złożyć wniosek do 2 marca 2020 roku do Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Więcej informacji na stronie www gminy Świecie.

Inne aktualności

Zmiany w programie Czyste Powietrze – dopłaty do fotowoltaiki

14.05.2020 – Od jutra, 15 maja 2020 r,ulegają zmianie zasady w programie Czyste Powietrze, które pozwalają łączyć dotacje z programu Czyste Powietrze ze wsparciem otrzymywanym z innych programów, np. gminnych czy unijnych. Będzie można uzyskać dotacje do instalacji fotowoltaicznej w wysokości 50% wartości inwestycji.

Wizyta portalu trojmiasto.pl w Baltic-Energy

11.02.2020 Przed kilkoma dniami mieliśmy przyjemność gościć u siebie przedstawicieli portalu trojmiasto.pl.

Dotacje do fotowoltaiki dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

31.01.2020 – NFOŚiGW uruchamia program Słoneczne Dachy zakładający przyznawanie spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym niskooprocentowanych pożyczek na instalacje fotowoltaiczne.

Dotacje do fotowoltaiki w 2020 roku – programy Mój Prąd oraz Czyste Powietrze

26.01.2020 – Mój Prąd i Czyste powietrze to programy wspierające domową fotowoltaikę, których jednak nie można łączyć. Ile wniosków o dofinansowanie fotowoltaiki złożono dotychczas i ile pozostało jeszcze pieniędzy do rozdysponowanie