Zadzwoń 505 131 352

Dotacje do fotowoltaiki w zachodniopomorskim

7 grudnia 2018

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Szczecinie wznowił program naboru wniosków w ramach którego będzie można uzyskać dotacje do zakupu odnawialnych źródeł energii w tym instalacji fotowoltaicznych.

Wnioski można składać do 28 czerwca 2019 r lub do wyczerpania środków.

W przypadku instalacji fotowoltaicznych, można uzyskać dofinansowanie w wysokości do 20% wartości udzielonej pożyczki. Warunkiem jest terminowa spłata rat pożyczki, okres spłaty wynoszący minimum 5 lat, terminowe zakończenie realizacji montażu fotowoltaiki oraz osiągnięcie efektu ekologicznego.

Kwota udzielonej pożyczki może wynieść do 100% wartości inwestycji, a oprocentowanie jest stałe i wynosi 2% w skali roku.

Z programu dotacji do fotowoltaiki mogą skorzystać osoby fizyczne zameldowane na terenie na terenie województwa zachodniopomorskiego z wyłączeniem domów, które kwalifikują się do finansowania w ramach programu Czyste Powietrze.

Więcej informacji na temat programu na stronie WFOŚiGW w Szczecinie.

 

 

Inne aktualności

Dotacje do fotowoltaiki w gminie Świecie

23.02.2020 – Gmina Świecie planuje pozyskać finansowanie na wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych. Dofinansowaniu mają podlegać mikroinstalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła.

Wizyta portalu trojmiasto.pl w Baltic-Energy

11.02.2020 Przed kilkoma dniami mieliśmy przyjemność gościć u siebie przedstawicieli portalu trojmiasto.pl.

Dotacje do fotowoltaiki dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

31.01.2020 – NFOŚiGW uruchamia program Słoneczne Dachy zakładający przyznawanie spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym niskooprocentowanych pożyczek na instalacje fotowoltaiczne.

Dotacje do fotowoltaiki w 2020 roku – programy Mój Prąd oraz Czyste Powietrze

26.01.2020 – Mój Prąd i Czyste powietrze to programy wspierające domową fotowoltaikę, których jednak nie można łączyć. Ile wniosków o dofinansowanie fotowoltaiki złożono dotychczas i ile pozostało jeszcze pieniędzy do rozdysponowanie