Zadzwoń 505 131 352

Dotacje do fotowoltaiki w zachodniopomorskim

7 grudnia 2018

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Szczecinie wznowił program naboru wniosków w ramach którego będzie można uzyskać dotacje do zakupu odnawialnych źródeł energii w tym instalacji fotowoltaicznych.

Wnioski można składać do 28 czerwca 2019 r lub do wyczerpania środków.

W przypadku instalacji fotowoltaicznych, można uzyskać dofinansowanie w wysokości do 20% wartości udzielonej pożyczki. Warunkiem jest terminowa spłata rat pożyczki, okres spłaty wynoszący minimum 5 lat, terminowe zakończenie realizacji montażu fotowoltaiki oraz osiągnięcie efektu ekologicznego.

Kwota udzielonej pożyczki może wynieść do 100% wartości inwestycji, a oprocentowanie jest stałe i wynosi 2% w skali roku.

Z programu dotacji do fotowoltaiki mogą skorzystać osoby fizyczne zameldowane na terenie na terenie województwa zachodniopomorskiego z wyłączeniem domów, które kwalifikują się do finansowania w ramach programu Czyste Powietrze.

Więcej informacji na temat programu na stronie WFOŚiGW w Szczecinie.

 

 

Inne aktualności

Dotacje do paneli fotowoltaicznych w gminie Słupsk

29.01.2019 – W gminie Słupsk będzie można uzyskać dotacje do odnawialnych źródeł energii w ramach programu „Instalacje OZE w Gminie Słupsk”. Wnioski o dotacje można składać od 1 lutego. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Ulga podatkowa na instalacje fotowoltaiczne w 2019 roku

24.01.2019 – Od stycznia br. weszło w życie nowe rozporządzenie zakładające wprowadzenie ulgi podatkowej na zakup materiałów, urządzeń i usług związanych z termomodernizacją w tym instalacji fotowoltaicznych. Dzięki temu od 2019 roku wydatki poniesione na montaż ogniw fotowoltaicznych będzie można odliczyć od podstawy opodatkowania.

Dofinansowanie do OZE dla firm w województwie pomorskim

28.12.2018 – Pomorski Fundusz Pożyczkowy pozyskał dofinansowanie w wysokości 60 milionów złotych na na wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Dotacje do fotowoltaiki w gminie Nowa Ruda

21.12.2018 – Gmina Nowa Ruda planuje pozyskać dofinansowanie do wymiany pieców opalanych paliwem stałym. W ramach projektu przewiduje się dotacje do montażu instalacji fotowoltaicznych.