Zadzwoń 505 131 352

Dotacje do paneli fotowoltaicznych w gminie Słupsk

29 stycznia 2019

W gminie Słupsk będzie można uzyskać dotacje do odnawialnych źródeł energii w ramach programu „Instalacje OZE w Gminie Słupsk”. Dofinansowanie mogą otrzymać osoby fizyczne, podmioty gospodarcze, instytucje, które są właścicielami nieruchomości na terenie Gminy Słupsk. Wnioski o dotacje można składać od 1 lutego do 30 kwietnia.

Dofinansowanie można otrzymać na zakup i montaż następujących OZE:

– instalacji paneli fotowoltaicznych,
– pomp ciepła typu powietrze woda do centralnej wody użytkowej,
– kolektorów słonecznych.

Dotacja wynosi 50% wartości inwestycji, nie więcej niż 5.000 zł na budynek.

Aby uzyskać dofinansowanie należy złożyć wniosek do 30 kwietnia 2019r. w Urzędzie Gminy w Słupsku przy ul. Sportowej 34.

O przyznaniu dofinansowania decyduje kolejność złożonych wniosków.

Więcej informacji tutaj.

 

Inne aktualności

Ulga podatkowa na instalacje fotowoltaiczne w 2019 roku

24.01.2019 – Od stycznia br. weszło w życie nowe rozporządzenie zakładające wprowadzenie ulgi podatkowej na zakup materiałów, urządzeń i usług związanych z termomodernizacją w tym instalacji fotowoltaicznych. Dzięki temu od 2019 roku wydatki poniesione na montaż ogniw fotowoltaicznych będzie można odliczyć od podstawy opodatkowania.

Dofinansowanie do OZE dla firm w województwie pomorskim

28.12.2018 – Pomorski Fundusz Pożyczkowy pozyskał dofinansowanie w wysokości 60 milionów złotych na na wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Dotacje do fotowoltaiki w gminie Nowa Ruda

21.12.2018 – Gmina Nowa Ruda planuje pozyskać dofinansowanie do wymiany pieców opalanych paliwem stałym. W ramach projektu przewiduje się dotacje do montażu instalacji fotowoltaicznych.

Dotacje do fotowoltaiki w zachodniopomorskim

7.12.2018 – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Szczecinie wznowił program naboru wniosków dla mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, w ramach którego będzie można uzyskać dotacje do zakupu odnawialnych źródeł energii w tym instalacji fotowoltaicznych.