Zadzwoń 505 131 352

Program Czyste Powietrze w Stargardzie Szczecińskim

19 czerwca 2019

W dniu dzisiejszym o godzinie 17.00 w Stargardzie Szczecińskim odbędzie się spotkanie informacyjne w ramach programu Czyste Powietrze. Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się w jaki sposób uzyskać dofinansowanie m.in. do zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej oraz pompy ciepła.

Podczas spotkania będzie można zapisać się na szkolenie z wypełniania wniosków o dotacje.

Program „Czyste Powietrze” umożliwia otrzymanie dofinansowania np. do wymiany starych pieców i kotłów, docieplenia obiektów, wymiany okien i drzwi, montażu lub modernizacji instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody, a także instalacji odnawialnych źródeł energii. Dotacje mogą dostać właściciele domów jednorodzinnych i zabudowy bliźniaczej lub osoby posiadające zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Program „Czyste Powietrze” ma być prowadzony przez dziesięć lat, a jego budżet ma wynieść 103 mld zł. Celem programu jest zmniejszenie tzw. niskiej emisji dzięki przeprowadzonym termomodernizacjom oraz likwidacji nieefektywnych i przestarzałych źródeł ciepła. Zakłada się, że dzięki przyznanemu dofinansowaniu termomodernizacji zostanie poddanych ponad 4 mln domów jednorodzinnych.

Dofinansowanie na fotowoltaikę w programie „Czyste powietrze” można pozyskać w formie preferencyjnej pożyczki.

Więcej informacji tutaj.

 

Zobacz nasze instalacje

 

Inne aktualności

Mój prąd – 5.000 zł dotacji do instalacji fotowoltaicznej

7.08.2019 – W ramach programu „Mój prąd” osoby fizyczne mają otrzymać dotacje w wysokości do 50% wartości instalacji fotowoltaicznej, nie więcej jednak niż 5.000 zł. Program obejmie instalacje o mocach od 2 do 10 kW.

Dotacje do fotowoltaiki i innych OZE w gminie Kamionka

26.06.2019 – Gmina Kamionka ogłasza nabór chętnych do programu „Czysta energia w gminie Kamionka”. Program ma na celu pozyskania dotacji do montażu instalacji odnawialnych źródeł energii.

Dotacje do fotowoltaiki w gminie Dębowa Kłoda

24.06.2019 – Gmina Dębowa Kłoda planuje pozyskać dofinansowanie do zakupu i montażu odnawialnych źródeł energii: instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, oraz kotłów na biomasę.

Dotacje do instalacji fotowoltaicznych w gminie Wohyń

23.06.2019 – W Wohyniu, woj. lubelskie, odbędzie się spotkanie na temat możliwości pozyskania dotacji do zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych.