Zadzwoń 505 131 352

Mój prąd – 5.000 zł dotacji do instalacji fotowoltaicznej

7 sierpnia 2019

W ramach programu „Mój prąd” osoby fizyczne mają otrzymać dotacje w wysokości do 50% wartości instalacji fotowoltaicznej, nie więcej jednak niż 5.000 zł. Program obejmie instalacje o mocach od 2 do 10 kW.

Dotacja ma być wypłacana na podstawie:

1. wniosku o dofinansowanie,
2. faktur za zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej,
3. potwierdzenia opłacenia faktury (powinno mieć datę 23 lipca lub późniejszą),
4. potwierdzenia przyłączenia mikroinstalacji do sieci, czyli montażu licznika dwukierunkowego.

Aby otrzymać dotację, projekt nie może zostać zakończony przed ogłoszeniem naboru. Zakończeniem jest wymiana licznika na dwukierunkowy. Projekt musi być zakończony w chwili składania wniosku o dofinansowanie, czyli montaż instalacji fotowoltaicznej musi być zakończony, licznik wymieniony na dwukierunkowy oraz podpisana umowa z dystrybutorem energii.

Rozpoczęcie naboru jest planowane na przełomie sierpnia i września 2019 roku. Oznacza to, że można już dzisiaj montować panele PV na swoim dachu, natomiast wniosek o dotację wysłać we wrześniu.

Dotacja w ramach programu „Mój prąd” będzie mogła być łączona z ulgą termomodernizacyjną, dzięki której można odpisać koszt fotowoltaiki od podatku dochodowego (do wysokości 53 tys. zł).

Więcej na temat programu Mój Prąd – pytania i odpowiedzi.

 

Inne aktualności

Zmiany w programie Czyste Powietrze – dopłaty do fotowoltaiki

14.05.2020 – Od jutra, 15 maja 2020 r,ulegają zmianie zasady w programie Czyste Powietrze, które pozwalają łączyć dotacje z programu Czyste Powietrze ze wsparciem otrzymywanym z innych programów, np. gminnych czy unijnych. Będzie można uzyskać dotacje do instalacji fotowoltaicznej w wysokości 50% wartości inwestycji.

Dotacje do fotowoltaiki w gminie Świecie

23.02.2020 – Gmina Świecie planuje pozyskać finansowanie na wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych. Dofinansowaniu mają podlegać mikroinstalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła.

Wizyta portalu trojmiasto.pl w Baltic-Energy

11.02.2020 Przed kilkoma dniami mieliśmy przyjemność gościć u siebie przedstawicieli portalu trojmiasto.pl.

Dotacje do fotowoltaiki dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

31.01.2020 – NFOŚiGW uruchamia program Słoneczne Dachy zakładający przyznawanie spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym niskooprocentowanych pożyczek na instalacje fotowoltaiczne.