Zadzwoń 505 131 352

Mój prąd – 5.000 zł dotacji do instalacji fotowoltaicznej

7 sierpnia 2019

W ramach programu „Mój prąd” osoby fizyczne mają otrzymać dotacje w wysokości do 50% wartości instalacji fotowoltaicznej, nie więcej jednak niż 5.000 zł. Program obejmie instalacje o mocach od 2 do 10 kW.

Dotacja ma być wypłacana na podstawie:

1. wniosku o dofinansowanie,
2. faktur za zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej,
3. potwierdzenia opłacenia faktury (powinno mieć datę 23 lipca lub późniejszą),
4. potwierdzenia przyłączenia mikroinstalacji do sieci, czyli montażu licznika dwukierunkowego.

Aby otrzymać dotację, projekt nie może zostać zakończony przed ogłoszeniem naboru. Zakończeniem jest wymiana licznika na dwukierunkowy. Projekt musi być zakończony w chwili składania wniosku o dofinansowanie, czyli montaż instalacji fotowoltaicznej musi być zakończony, licznik wymieniony na dwukierunkowy oraz podpisana umowa z dystrybutorem energii.

Rozpoczęcie naboru jest planowane na przełomie sierpnia i września 2019 roku. Oznacza to, że można już dzisiaj montować panele PV na swoim dachu, natomiast wniosek o dotację wysłać we wrześniu.

Dotacja w ramach programu „Mój prąd” będzie mogła być łączona z ulgą termomodernizacyjną, dzięki której można odpisać koszt fotowoltaiki od podatku dochodowego (do wysokości 53 tys. zł).

Więcej na temat programu Mój Prąd – pytania i odpowiedzi.

 

Inne aktualności

Dotacje do fotowoltaiki i innych OZE w gminie Kamionka

26.06.2019 – Gmina Kamionka ogłasza nabór chętnych do programu „Czysta energia w gminie Kamionka”. Program ma na celu pozyskania dotacji do montażu instalacji odnawialnych źródeł energii.

Dotacje do fotowoltaiki w gminie Dębowa Kłoda

24.06.2019 – Gmina Dębowa Kłoda planuje pozyskać dofinansowanie do zakupu i montażu odnawialnych źródeł energii: instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, oraz kotłów na biomasę.

Dotacje do instalacji fotowoltaicznych w gminie Wohyń

23.06.2019 – W Wohyniu, woj. lubelskie, odbędzie się spotkanie na temat możliwości pozyskania dotacji do zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych.

Dotacje do fotowoltaiki w Kraśniku

22.06.2019 – W Kraśniku w województwie lubelskim odbędzie się nabór wniosków o dofinansowanie do zakupu i montażu instalacji odnawialnych źródeł energii.