Zadzwoń 505 131 352

Ulga podatkowa na instalacje fotowoltaiczne w 2019 roku

24 stycznia 2019

Dnia 1 stycznia 2019 r. weszło w życie nowe rozporządzenie zakładające wprowadzenie ulgi podatkowej na zakup materiałów, urządzeń i usług związanych z termomodernizacją do których wliczają się również instalacje fotowoltaiczne.

Dzięki temu rozporządzeniu od 2019 roku wydatki poniesione na montaż „ogniw fotowoltaicznych wraz z osprzętem” będzie można odliczyć od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Zgodnie z tą ustawą podatnik będący właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego ma prawo odliczyć od podstawy obliczenia podatku wydatki poniesione w roku podatkowym na montaż paneli fotowoltaicznych w tym budynku.

Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem.

Odliczeniu nie będą podlegać wydatki w części, w jakiej zostały sfinansowane ze środków NFOŚiGW (Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej). Kwota odliczenia nieznajdująca pokrycia w rocznym dochodzie podatnika będzie podlegać odliczeniu w kolejnych latach, nie dłużej jednak niż przez 6 lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek.

Treść ustawy znajduje się w linku poniżej:

Ustawa o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 

Inne aktualności

Dotacje do fotowoltaiki w gminie Świecie

23.02.2020 – Gmina Świecie planuje pozyskać finansowanie na wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych. Dofinansowaniu mają podlegać mikroinstalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła.

Wizyta portalu trojmiasto.pl w Baltic-Energy

11.02.2020 Przed kilkoma dniami mieliśmy przyjemność gościć u siebie przedstawicieli portalu trojmiasto.pl.

Dotacje do fotowoltaiki dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

31.01.2020 – NFOŚiGW uruchamia program Słoneczne Dachy zakładający przyznawanie spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym niskooprocentowanych pożyczek na instalacje fotowoltaiczne.

Dotacje do fotowoltaiki w 2020 roku – programy Mój Prąd oraz Czyste Powietrze

26.01.2020 – Mój Prąd i Czyste powietrze to programy wspierające domową fotowoltaikę, których jednak nie można łączyć. Ile wniosków o dofinansowanie fotowoltaiki złożono dotychczas i ile pozostało jeszcze pieniędzy do rozdysponowanie