Zadzwoń 505 131 352

W San Francisco wszystkie nowe budynki będą posiadały instalację fotowoltaiczną

21 kwietnia 2016

19 kwietnia rada miasta San Francisco zatwierdziła ustawę, zgodnie z którą dachy wszystkich nowych budynków będą wyposażone w elektrownię fotowoltaiczną.

Wszystkie nowe budynki mające mniej niż 10 pięter, zarówno mieszkalne jak i komercyjne, na swoich dachach będą wyposażane albo w moduły fotowoltaiczne albo kolektory słoneczne.

Miasto poszło śladem mniejszych miejscowości w USA, Lancaster oraz Sebastopol, które podobne wymogi wprowadziły w 2013 roku. W Europie podobne przepisy wprowadzono w ubiegłym roku we Francji.

Przepis zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2017 roku i przyczynia się do realizacji ambitnego celu dostarczania 100% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

Inne aktualności

Dotacje do fotowoltaiki w gminie Świecie

23.02.2020 – Gmina Świecie planuje pozyskać finansowanie na wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych. Dofinansowaniu mają podlegać mikroinstalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła.

Wizyta portalu trojmiasto.pl w Baltic-Energy

11.02.2020 Przed kilkoma dniami mieliśmy przyjemność gościć u siebie przedstawicieli portalu trojmiasto.pl.

Dotacje do fotowoltaiki dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

31.01.2020 – NFOŚiGW uruchamia program Słoneczne Dachy zakładający przyznawanie spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym niskooprocentowanych pożyczek na instalacje fotowoltaiczne.

Dotacje do fotowoltaiki w 2020 roku – programy Mój Prąd oraz Czyste Powietrze

26.01.2020 – Mój Prąd i Czyste powietrze to programy wspierające domową fotowoltaikę, których jednak nie można łączyć. Ile wniosków o dofinansowanie fotowoltaiki złożono dotychczas i ile pozostało jeszcze pieniędzy do rozdysponowanie