Zadzwoń 505 131 352

Opłacalność fotowoltaiki w Gdańsku

Fotowoltaika Gdańsk:

dotacje, kredyty, oszczędności dla Twojego domu

fotowoltaika Gdańsk

Witamy na stronie informacyjnej o fotowoltaice w Gdańsku

Gdańsk jest kolebką Solidarności i jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich miast w Europie. Ponadto jest najpopularniejszym miastem turystycznym na północy Polski, posiada wspaniałe plaże, słynny żuraw nad Motławą oraz jarmark dominikański.

Inwestycja w panele fotowoltaiczne dla domu w Gdańsku

fotowoltaika Gdańsk

Dotacje do paneli fotowoltaicznych w Gdańsku

Obecnie brak jest dotacji do fotowoltaiki dla osób fizycznych w Gdańsku. Natomiast przedsiębiorstwa mogą skorzystać z Pożyczki OZE udzielanej przez Pomorski Fundusz Pożyczkowy. Pożyczka OZE będzie dostępna pod koniec I kwartału 2019, a jej oprocentowanie wyniesie od 0,25% w skali roku, bez prowizji.

W październiku 2017 roku można było uzyskać dofinansowanie w ramach ogólnopolskiego programu Prosument organizowanego przez Bank Ochrony Środowiska.

Cena i wydajność instalacji fotowoltaicznej w Gdańsku

Średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna ma moc 4 kW. Cena takiej wynosi ok 20.000 zł.

Gdańsk posiada najlepsze warunki usłonecznienia (liczba godzin słonecznych) w Polsce. Na podstawie danych dostępnych na stronie PVGIS (statystyczne dane pogodowe dla fotowoltaiki), z 1 kW mocy można uzyskać 1.020 kWh energii elektrycznej w ciągu roku.

Dla porównania wielkości rocznej produkcji energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznych w największych polskich miastach przedstawia poniższy wykres (na podstawie danych z PVGIS):

fotowoltaika Gdańsk

Jak widać, pomimo swojego północnego położenia, Gdańsk może się poszczycić najlepszymi warunkami dla fotowoltaiki w całym kraju.

Zapraszamy do naszego biura w Baninie, nieopodal lotniska w Rębiechowie.

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas: 58 352 35 07