Zadzwoń 505 131 352

Galeria i opinie

Instalacje dla domu

Instalacja fotowoltaiczna Solar Edge
Instalacja fotowoltaiczna Kartuzy
Instalacja fotowoltaiczna Fronius

Przykład realizacji projektu instalacji fotowoltaicznej


 

Dom Państwa Henryka i Renaty

Panele Sharp i falownik Solar Edge
Solar Edge monitoring

Jeśli rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych, Baltic Energy jest firmą wartą wzięcia pod uwagę. Fima Baltic Energy instalowała u nas system fotowoltaiczny w lipcu 2016 roku. Osoba od sprzedaży była bardzo dobrze rozeznana w fotowoltaice. Potrafiła wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie moje pytania. Będąc emerytowanym technikiem chłodnictwa z 46-letnim stażem pracy miałem ich kilka. Byłem na bieżąco informowany o przebiegu procesu. Ich ekipa montażowa była wyśmienita, dzięki czemu sam proces instalacji odbył się gładko. Gdy nadszedł czas uruchomienia systemu wszystko mi wyjaśnili. Nie miałem żadnych zastrzeżeń. Gdy umawialiśmy się na spotkanie byli zawsze na czas. Baltic Energy jest jedną z najlepszych firm, z którymi zdarzyło mi się pracować.”

„Zdecydowałem się na instalację fotowoltaiczną, ponieważ ceny prądu są wysokie i ciągle rosną,” stwierdził Pan Henryk. „Panele zwiększą wartość domu, więc jest to dobra inwestycja.” Ważne, aby zaznaczyć, że te wszystkie czynniki są istotne, gdyż później dodaje, „Dodatkowo, od Baltic Energy dowiedzieliśmy się, że możemy uzyskać dotację z urzędu miasta na zakup instalacji, co prawda niewielką, ale jednak pomocną.”

Pan Henryk poświęcił wiele miesięcy na sprawdzenie najlepszych praktyk w branży fotowoltaicznej oraz jakości wykonania instalacji. Ta wiedza była zarówno źródłem niepokoju jak i ważną zaletą podczas podejmowania decyzji o tym, kto ma dokonać montażu jego paneli. Od pierwszego telefonu, Pan Henryk uczestniczył w ustalaniu gdzie panele powinny być umieszczone, rodzaj zastosowanych komponentów i funkcjonalności paneli. Jego zaangażowanie trwało do zakończenia procesu instalacji, i na każde pytanie otrzymał szczegółową odpowiedź.

Zainteresowanie Pana Henryka najnowszymi dokonaniami technologicznymi reprezentuje niewielki fragment większej całości ogólnokrajowego trendu w kierunku instalacji fotowoltaicznych. Wiąże się to zarówno ze znacznym zanieczyszczeniem polskich miast jaki i z poprawą opłacalności fotowoltaiki. To ostanie z kolei spowodowane jest ciągłymi podwyżkami cen prądu oraz znacznymi obniżkami cen paneli w ostatnich latach.

W Polsce notuje się kilkudziesięcioprocentowe wzrosty liczby instalacji fotowoltaicznych rocznie. Moc zainstalowanych w naszym kraju instalacji wzrosła z kilku MW w 2013 roku do 200 MW na koniec 2016 roku. Szacuje się, że na koniec 2016 roku było ok. 16 tys. instalacji domowych, co oznacza niemal 4-krotny wzrost w stosunku do roku 2015.

Wzajemne oddziaływanie oszczędności na rachunkach za prąd, dofinansowania, obsługa klienta oraz zaawansowanie technologiczne spowodowały, że Pan Henryk przekonał się do zalet fotowoltaiki. „Zdecydowałem się na instalację fotowoltaiczną, ponieważ ceny prądu są wysokie i ciągle rosną,” powiedział. „Panele zwiększą wartość domu, więc jest to dobra inwestycja.” Ważne, aby zaznaczyć, że te wszystkie czynniki są istotne, gdyż później dodaje, „Dodatkowo, od Baltic Energy dowiedzieliśmy się, że możemy uzyskać dotację z urzędu miasta na zakup instalacji, co prawda niewielką, ale jednak pomocną.”

Instalacja o mocy 1,74 kW zaspokaja większość zapotrzebowania na energię elektryczną w domu Państwa Henryka i Renaty.